تبلیغات
صحیفه خوانی

ان شاء اللَّه با سلامت نفْس وارد بشوید به ماه مبارك؛ و در ماه مبارك خودتان را در ضیافت خداى تبارك و تعالى ببینید و حق تعالى را مضیف خودتان ببینید و او را حاضر واقعه ببینید.
اگر خداى نخواسته، یك وقتى خواستید به یك كسى جسارت كنید، بفهمید كه در حضور خدا دارید به بنده خدا جسارت مى‏كنید.
اگر غیبت كردید از یك مؤمنى، بدانید كه در حضور خدا غیبت كردید از یك مؤمنى.
اعمال شما- به حسب روایات- عرضه داده مى‏شود پیش رسول اللَّه- صلى اللَّه علیه و آله و سلم. اگر اعمال شما عرضه داده شد و رسول اللَّه دید شما خلافكار هستید چقدر ایشان ناراحت مى‏شود؟!
نخواهید كه رسول اللَّه ناراحت بشوند؛ قلب مبارك ایشان را مكدر نكنید. اگر یكوقت صفحه عمل من و شما را بردند رسول اللَّه دید كه از غیبت و از تهمت و از فحش و امثال ذلك پر است، جهت قلبش هم كه او اطلاع دارد همه‏ اش توجه به دنیاست، جهت اخلاق هم اخلاقیات فاسده، بغض و حسد و كینه- عرض میکنم- بدبینى نسبت به مردم، آن وقت یك همچو چیزى ببیند شاید در حضور ملائكة اللَّه و در حضور خداى تبارك و تعالى خجالت بكشد كه این شخص از پیروان شماست، از شیعیان شماست، از امت شماست.
انسان اگر از یك نفرى كه به انسان مربوط است، ارتباط دارد- فرض كنید كه- برادر انسان است، پسر انسان است، قوم و خویش انسان است، نوكر انسان است، اگر چنانچه یك بدى واقع بشود از او، انسان پیش مردم خجالت مى‏كشد.
شما همه مرتبط به رسول خدا هستید. شما با این آمدنتان در این حوزه‏ها خودتان را مرتبط به فقه اسلام كردید. خودتان را مرتبط به رسول خدا و قرآن خدا كردید. به رسول خدا ممكن است بربخورد اگر چنانچه شما یك كار زشتى بكنید. ممكن است خداى نخواسته یكوقت بر خلاف دعا نفرینمان بكند.
ان شاء اللَّه در ماه رمضان جبران بكنید؛ اگر چنانچه یك چیزى از شما واقع شده است، جبران بكنید


صحیفه امام ج2 ص391

نوشته شده در سه شنبه 11 مرداد 1390 توسط تکلیف مدار | نظرات ()