تبلیغات
صحیفه خوانی

با تشكر از تلگرافاتى كه در فتح خرمشهر به این جانب شده است، سپاس بى‏حد بر خداوند قادر كه كشور اسلامى و رزمندگان متعهد و فداكار آن را مورد عنایت و حمایت خویش قرار داد و نصر بزرگ خود را نصیب ما فرمود.

اینجانب با یقین به آنكه مَا النَّصْرُ إلّا مِنْ عِندِ اللَّهِ از فرزندان اسلام و قواى سلحشور مسلح، كه دست قدرت حق از آستین آنان بیرون آمد و كشور بقیة اللَّه الاعظم- ارواحنا لمقدمه الفداء- را از چنگ گرگان آدمخوار كه آلتهایى در دست ابرقدرتان خصوصاً امریكاى جهانخوارند بیرون آورد و نداى «اللَّه اكبر» را در خرمشهر عزیز طنین‏انداز كرد و پرچم پر افتخار «لا اله الا اللَّه» را بر فراز آن شهرِ خرّم- كه با دست پلید خیانتكاران قرن به خون كشیده شده و «خونین شهر»  نام گرفت- [بیافراشت‏] تشكر مى‏كنم. و آنان فوق تشكر امثال من هستند.

آنان به یقین مورد تقدیر ناجى بشریت و برپاكننده عدل الهى در سراسر گیتى- روحى لتراب مقدمه الفداء- مى‏باشند. آنان به آرم ما رَمَیْتَ إذْ رَمَیْتَ وَ لكِنَّ اللَّه رَمى‏ مفتخرند.
مبارك باد و هزاران بار مبارك باد بر شما عزیزان و نور چشمان اسلام این فتح و نصر عظیم كه با توفیق الهى و ضایعات كم و غنایم بى‏پایان و هزاران اسیر گمراه و مقتولین و آسیب دیدگان بدبخت كه با فریب و فشار صدام تكریتى، این ابرجنایتكار دهر، به تباهى‏ كشیده شده‏اند، سرافرازانه براى اسلام و میهن عزیز افتخار ابدى به هدیه آوردید.

و مبارك باد بر فرماندهان قدرتمند كه فرماندهان چنین فداكارانى هستند كه ستاره درخشنده پیروزیهاى آنان بر تارك تاریخ تا نفخ صور نورافشانى خواهد كرد. و مبارك باد بر ملت عظیم الشأن ایران این چنین فرزندان سلحشور و جان بر كفى كه نام آنان و كشورشان را جاویدان كردند. و مبارك باد بر اسلام بزرگ این متابعانى كه در دو جبهه جنگ با دشمن باطنى و دشمنان ظاهرى پیروزمندانه و سرافراز امتحان خویش را دادند و براى اسلام سرافرازى آفریدند.
و هان اى فرزندان قرآن كریم و نیروهاى ارتش و سپاهى و بسیج و ژاندارمرى و شهربانى و كمیته‏ها و عشایر و نیروهاى مردمى داوطلب و ملت عزیز، هوشیار باشید كه پیروزیها هر چند عظیم و حیرت‏انگیز است شما را از یاد خداوند كه نصر و فتح در دست اوست غافل نكند و غرور و فتح شما را به خود جلب نكند؛ كه این آفتى بزرگ و دامى خطرناك است كه با وسوسه شیطان به سراغ آدم مى‏آید و براى اولاد آدم تباهى مى‏آورد.

 و من با آنكه به همه شما اطمینان تعهد به اسلام دارم، لكن از تذكر، كه براى مؤمنان نفع دارد، باید غفلت نكنم؛ چنانچه از نصیحت به حكومتهاى همجوار و منطقه دریغ ندارم. و آنان مى‏دانند امروز با فتح خرمشهر مظلوم، دولت و ملت پیروزمند ما از موضع قدرت سخن مى‏گوید. و من به پیروى از آنان به شما اطمینان مى‏دهم كه اگر از اطاعت بى‏چون و چراى امریكا و بستگان آن دست بردارید و با ما به حكم اسلام و قرآن كریم رفتار كنید، از ما جز خیر و پشتیبانى نخواهید دید.

و شما بدانید آن قدر كه ابرقدرتها از صدام، این نوكر چشم و گوش بسته، پشتیبانى كردند از شماها كه قدرتهاى كوچك و حكومتهاى ضعیف هستید پشتیبانى نمى‏كنند. و شما عاقبت این جنایتكار و هم قطار جنایتكارش شاه مخلوع را به عیان دیده‏اید. قدرتهاى بزرگ بیش از آنچه از شما استفاده نمایند از شما طرفدارى نمى‏كنند. و شماها را براى منافع خویش به هلاكت مى‏كشند. و من نصیحت برادرانه به شما مى‏كنم كه كارى نكنید كه قرآن كریم براى برخورد با شما تكلیف نماید و ما به حكم خدا با شما رفتار كنیم. و یقین بدانید كه امثال حسنى مبارك‏ مصرى  و حسین اردنى  و دیگر هم جنایتكارانِ آنان براى شما نفعى ندارند و دین و دنیاى شما را تباه مى‏كنند.

و اگر با نشستهاى خود بخواهید طرح كمپ دیوید یا فهد  را، كه مرده‏اند، زنده كنید؛ كه ما خطر بزرگ براى كشورهاى اسلامى خصوصاً حرمین شریفین مى‏دانیم، اسلام به ما اجازه سكوت نمى‏دهد. و این جانب در پیشگاه مقدس خداوند تكلیف الهى خود را ادا نمودم. اكنون دست تضرع و دعا به سوى خالق یكتا بلند كرده و به قواى مسلح اسلام و فداكاران قرآن كریم و میهن عزیز ایران دعا مى‏كنم، و سلامت و سعادت و پیروزى آنان را خواستار هستم.
سلام و درود بى‏پایان بر فرماندهان متعهد قواى مسلح و بر رزمندگان فداكار و بر ملت دلیر ایران عزیز و سرشار از شادیها. و السلام على عباد اللَّه الصالحین.
روح اللَّه الموسوی الخمینى‏

صحیفه امام ج16 ص258


نوشته شده در دوشنبه 2 خرداد 1390 توسط تکلیف مدار | نظرات ()